Безробітні Кіровоградщини можуть безкоштовно здобути у Харкові 34 професії
Вже 13-й рік у структурі Державної служби зайнятості функціонує Державний навчальний заклад «Харківський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості».
Стратегічною метою Харківського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості є якісне професійне навчання населення, забезпечення соціально-побутових умов проживання слухачів у гуртожитку, організація виробничої практики на провідних підприємствах регіону, сприяння працевлаштуванню та подальшому закріпленню випускників на робочих місцях.
Перелік професій, за якими здійснюється професійне навчання у Харківському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості: адміністратор; верстатник широкого профілю; виноградар; в’язальник трикотажних виробів та полотна; електрозварник ручного зварювання; заточувальник; касир торговельного залу; квітникар; косметик; кравець; кухар; лицювальник-плиточник; маляр; манікюрник; машиніст крана (кранівник); монтажник гіпсокартонних конструкцій; муляр; налагоджувальник верстатів і маніпуляторів з програмним керуванням; оператор верстатів з програмним керуванням; оператор з обробки інформації та програмного забезпечення; оператор маніпулятора (лісове господарство та лісозаготівля); оператор котельні; педикюрник; перукар (перукар-модельєр); плодоовочівник; покоївка; продавець непродовольчих товарів; продавець продовольчих товарів; слюсар-ремонтник; токар; тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва; фрезерувальник; швачка; штукатур.
У своїй діяльності центр приділяє особливу увагу наданню освітніх послуг соціально-незахищеним верствам населення, особам з інвалідністю, молоді тощо.
У Харківському центрі професійно-технічної освіти пропонують:
- стислі терміни навчання, розраховані на різні вікові категорії населення;
- сучасну матеріально-технічну базу;
- гнучкі навчальні плани та програми;
- групову та індивідуальну форми навчання;
- можливість навчання на базі підприємства без відриву від виробництва.
Для наближення умов навчання до потреб сучасного виробництва до викладання дисциплін залучаються найкращі викладачі та майстри виробничого навчання з великим практичним та педагогічним досвідом роботи.
Слухачами Центру можуть бути:
- працівники підприємств, установ та організацій за кошти юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців;
- безробітні громадяни, які перебувають на обліку в центрах зайнятості України, за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на
- випадок безробіття;
- інші громадяни України за власні кошти.
Цікавий факт: деякі приміщення, які знаходяться на території Харківського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, були зведені ще у 19 сторіччі. У них розміщувався духовний освітній заклад.