Бережемо традиції разом: Вільшанський Центр українсько-болгарської культури з телевізійною програмою одеського телебачення «Голос болгар»
Програма «Голос болгар» понад 20 років транслюється на одеському телебаченні болгарською мовою. Основні теми передачі – збереження історичних цінностей, традицій, звичаїв болгарського народу, який компактно проживає на території України: найбільше в Одеській області, менше – в Запорізькій, Закарпатській, Кіровоградській областях.
Знайомство з ведучою програми «Голос болгар» Анею Терзивець відбулося в 2016 році, коли народний аматорський ансамбль болгарської пісні "Хубавіца" та болгарський молодіжний колектив "Младост" брали участь у зйомках відеоролика про життя та творчу діяльність місцевої болгарської діаспори. Налагодження творчих відносин з А. Терзивець продовжились у Всеукраїнському Центрі болгарської культури в м. Одеса, коли керівника ансамблю «Хубавіца» Л. Каленик було нагороджено почесним званням "Людина року" та Дипломом "За багаторічну діяльність у сфері культури і за активну участь в культурно-просвітницькому житті болгар у Кіровоградській області"
Знаковою подією під час карантину у 2020 році було запрошення взяти онлайн участь в програмі «Голос болгар» Одеського телебачення. В травні ми мали змогу поділитися цікавим матеріалом про історію першого болгарського поселення і про те, як їх нащадки зберігають болгарську культуру у Вільшанці. В наступній програмі солістка «Младост» Софія Каленик виступила із болгарською піснею «Една българска роза».
У січні 2021 року Л. Каленик взяла участь (онлайн) в програмі «Свято Бабіндень у болгарській культурі».
У березні з нагоди болгарського свята Мартениця Людмила та Софія Каленик розповіли про сімейну традицію виготовлення мартеничок (символ свята) та привітали всіх із святом.
У квітні в програмі «Як болгари святкують Великдень» було показано відео «Лазаровден». Обряд лазарування відновили учасники болгарського молодіжного колективу «Младост».
Співпраця з телебаченням і наразі продовжується. Болгарські колективи мають запрошення на подальшу творчу роботу.