Підписано багатосторонній меморандум з питань сприяння впровадження системи Барнахус в Україні
В Україні планується створити мережу спеціалізованих закладів, що працюватимуть за моделлю Барнахус.
В. о. директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олександр Баранов підписав Меморандум про взаєморозуміння з питань сприяння впровадженню моделі Барнахус в Україні.
У межах Меморандуму сторони надаватимуть взаємну організаційну та технічну підтримку для забезпечення сталості ініціатив із захисту прав дітей, упроваджуватимуть кращі практики в організації та проведенні навчальних заходів для спеціалістів, проводитимуть спільні заходи – зустрічі, пресконференції, семінари, круглі столи, конференції (у тому числі в онлайн-формі) тощо.
Барнахус відповідає потребам та інтересам дітей, які є потерпілими або свідками у провадженнях щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних із насильством. У таких міждисциплінарних закладах створюється безпечне для дітей середовище, де поєднані всі необхідні послуги.
Комунікація щодо співпраці у межах Меморандуму відбуватиметься на базі Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх.
Нагадаємо, пілотний? проєкт з впровадження моделі Барнахус для дітей, які постраждали або стали свідками насильства, стартував у Вінниці. У найближчих планах – відкриття такого закладу у Миколаєві. Також опрацьовується ініціатива запуску аналогічних центрів у Чернівецькій, Тернопільській та Одеській областях.
Меморандум укладений між Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини (Людмила Денісова), Уповноваженим Президента України з прав дитини (Микола Кулеба), Верховний Суд, Офіс Генерального прокурора, Міністерство юстиції України, Міністерство внутрішніх справ, Міністерство соціальної політики України, Міністерство охорони здоров'я України, Національна поліція України, Координаційним центром з надання правової допомоги та UNICEF Ukraine 17 серпня 2021 року.