Щодо нової форми обліку товарів
Вільшанська ДПІ ГУ ДПС у Кіровоградській області
Щодо нової форми обліку товарів
Певні категорії ФОП окрім обліку доходів і витрат мають вести ще й облік товарів. З огляду на затвердження спеціальної форми товарного обліку доцільним буде систематизувати ключові правила його ведення.
Насамперед нагадаємо, що такий обов'язок ведення товарного обліку власне не є цьогорічною новацією, адже з 1 серпня 2020 року його мають вести ФОП, які здійснюють розрахункові операції і належать до однієї з таких категорій (п. 12 ст. 3 Закону про РРО):
• ФОП на загальній системі оподаткування;
• ФОП на єдиному податку – платник ПДВ;
• ФОП на єдиному податку, який провадить діяльність із реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
• ФОП на єдиному податку, що провадить діяльність з реалізації лікарських засобів і виробів медичного призначення;
• ФОП на єдиному податку, що провадить діяльність з реалізації ювелірних і побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.
Форму ведення обліку товарних запасів затверджено Наказом №496 (див. матеріал "ФОП: нова форма товарного обліку").
ФОП облік товарних запасів здійснює шляхом заповнення Форми та належного документування відображених записів.
Розпочинати заповнення Форми Порядок № 496 вимагає із внесення залишків. Аби внести цей перший запис до Форми, підприємець має також скласти відповідний документ, бо ж усі записи мають підтверджуватися
Порядок проведення розрахунку з покупцями товарів в інтернет-магазині