До центрів зайнятості області звернулося більше 200 внутрішньо переміщених громадян
Більшість безробітних переселенців мають вищу освіту
Більшість безробітних переселенців – молодь
До центрів зайнятості області звернулося більше 200 внутрішньо переміщених громадян
Вирішення питань зайнятості громадян, які переміщуються на Кіровоградщину з тимчасово окупованої території, є одним із найбільш дієвих способів їх соціальної адаптації на новій території.
Тому державна служба зайнятості спрямовує свою роботу, зокрема, на сприяння у працевлаштуванні внутрішньо переміщеним особам, які потребують всебічної державної соціальної підтримки. Для цього їм надається широкий спектр соціальних послуг: підбір підходящої роботи, надання профорієнтаційних послуг, сприяння в організації підприємницької діяльності, підвищення їхньої конкурентоспроможності на ринку праці шляхом організації професійного навчання, залучення до участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру тощо. Проте проблема зайнятості внутрішньо переміщених осіб є досить актуальною.
Починаючи з 24 лютого 2022 року, до центрів зайнятості області звернулось 211 громадян з числа внутрішньо переміщених. Станом на 07 квітня 2022 року 107 осіб, які отримали статус безробітного. З них 92 громадян даної категорії вже отримали довідку відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 509 «Про облік внутрішньо переміщених осіб» зі змінами, з них 48 осіб отримують допомогу по безробіттю, середній розмір якої становив 1934 грн.
Безробітними з числа переселенців є, у переважній більшості, представники жіночої статі (72,9%). Вікова структура безробітних із числа ВПО є наступною: частка молоді у віці до 35 років серед переселенців становить 40,0 %, питома вага осіб віком до 45 років – 37,1%, старше 45 років – 22,9 %.
Розподіл ВПО за освітою є таким: особи з вищою освітою становлять 57,1%, з професійно-технічною – 24,3% та 18,6% – з початковою та середньою. Характерним є те, що частка переселенців з вищою освітою є переважаючою у більшості районів.
Наразі за сприяння служби зайнятості працевлаштовано 23 внутрішньо переміщених осіб на посади: лікаря-анестезіолога, організатора культурно-дозвіллєвої діяльності, слюсаря-ремонтника, слюсаря-електрика з ремонту електроустаткування, оператора комп’ютерного набору, водія, фрезерувальника, електрогазозварника.
Внутрішньо переміщені особи, які звернулися до служби зайнятості, були працевлаштовані за направленням державної служби зайнятості у сфері сільського, лісового господарства, у сфері переробної промисловості, у сфері, торгівлі та ремонту транспортних засобів і тимчасового розміщення й організації харчування.