З підобліковими Голованівського РС №4 проведено захід на тему «Правослухняна поведінка і правова соціалізація»
06 липня 2022 року у Голованівському районному секторі № 4 філії «Центру пробації» в Кіровоградській області провідним інспектором Оксаною Степаненко спільно з представником Вільшанського бюро безоплатної правової допомоги Анастасією Повар було проведено правопросвітницький захід із підобліковими особами на тему «Правослухняна поведінка і правова соціалізація».
Анастасія Василівна зазначила, що правослухняна поведінка індивіда формується в соціальному середовищі та регулюється правовими нормами конкретного суспільства. Вона є результатом правової соціалізації, у ході якої відбувається засвоєння особистістю моральних і правових заборон, соціальних стереотипів поведінки. Правослухняна поведінка визначається почуттям соціальної відповідальності, соціальної справедливості, повагою до права. Схильність людини дотримуватися загальноприйнятих у суспільстві норм, її готовність дати звіт за свої дії та вчинки, пов’язана з соціальною відповідальністю. Її суть - зіставлення вчинків людей з тим, як вони повинні діяти за конкретних обставин.
В свою чергу, Оксана Леонідівна додала, що кожен клієнт пробації повинен не лише розуміти, що в суспільстві діють конкретні закони і правила, але ще й співставити їх до самого себе, тобто усвідомити, що вони означають для нього, що йому дозволяють, а що забороняють (в тому числі усвідомити і ті покарання, які він може понести за порушення законів), та наголосила на необхідності дотримання норм поведінки у суспільстві та виконанні обов’язків, покладених судом на суб’єктів пробації.
Метою зустрічі було проведення роботи із засудженими з приводу недопущення вчинення повторного кримінального правопорушення під час відбуття строку покарання з випробуванням та після його завершення.
Оксана Степаненко
Голованівський районний сектор №4
філії державної установи «Центр пробації»
в Кіровоградській області