Вільшанська громада

Кіровоградська область, Голованівський район

Коронавірусна хвороба! Як вберегтися!

Дата: 16.09.2022 11:06
Кількість переглядів: 176

Вільшанський відділ Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області застерігає, що в Україні фіксується підйом захворюваності на коронавірус. Ще наприкінці липня в Україні офіційно підтвердили, що до нас нарешті дійшов  новий різновид штаму омікрон. Спочатку, в країні, яка чинить героїчний спротив оскаженілому агресору, цифри наступної хвилі пандемії не вражали масовістю. Втім, на початку осені-2022 вони почали зростати. Не скажеш, що коронавірус так вже відволік українців від війни, але ми люди цивілізовані і зовсім не звертати увагу на хворобу нам не  можна.

Так, станом на 14 вересня  2022 року по Україні хворіє  25357  осіб, у яких був діагностований COVID-19. По Вільшанській селищній раді захворіло протягом   першої декади вересня місяця  2022 року  11осіб,  із них дітей - 8.

Отже, що відомо наразі?

Відомо, що новий омікрон викликає менш важкий перебіг хвороби, ніж попередні штами, протікає досить м’яко, нагадуючи звичайні респіраторні інфекції, але водночас – ще більш заразний. Може, він і легший, але наслідки можуть бути тривалими, в незалежності від того, якою формою коронавірусу перехворіла людина – легкою або важкою – наслідки можуть бути і довготривалими, і серйозними. Тому, що COVID-19 – це системне захворювання, яке здатне вразити будь-який орган, в залежності від того, де у людини «слабке місце» - чи то серце, мозок, нирки або легені.

До того ж наслідки захворювання можуть проявитися не відразу. Наприклад, бувають випадки, коли через пів року після коронавірусу людина раптом помічає болі й невпевненість при ходьбі. Так проявляється полінейропатія – захворювання, яке вражає периферичну нервову систему й найчастіше уражає нижні кінцівки. При чому це може статися й з літніми людьми, й з молодими.

Тобто ставитися до коронавірусу, як до звичайного респіраторного захворювання, на жаль, не можна. 

        Як проходитиме ця хвиля коронавірусу, поки не ясно, як це не прикро, але плюс в тому, що багато школярів не навчатимуться офлайн, з іншого боку – в країні високий рівень внутрішньої міграції. Отже в інфекції будуть умови, щоб розгулятися.

В зв?язку з продовженням карантину  до кінця року,  необхідно в  організованих  дитячих колективах, закладах освіти, культури, медицини, а також закладах торгівлі  продовольчими та непродовольчими товарами та закладах громадського харчування   дотримуватись протиепідемічних заходів  регламентованих постановами головного державного санітарного лікаря України.

Дистанціювання, провітрювання приміщень,  антисептики, маски – люди про все це забули ,  але потрібно повернутись до протиепідемічних заходів на період карантину у зв?язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19 ). Звичайно, більшість, якщо й перехворіє, то без усіляких наслідків і досить легко. Але людям із хронічними захворюваннями, з ослабленою імунною системою слід все ж поберегтися. Саме вони мають в першу чергу вакцинуватися, а противірусні препарати приймати з першого дня й, можливо, більш тривалий час стверджують медики.

Якихось типових симптомів, за якими можна було б здогадатися, що людина захворіла саме на омікрон, немає. Це раніше зникнення нюху або зміна смакових відчуттів з великою ймовірністю вказувало на коронавірус. Головне, що нині  - це катаральні явища, тобто симптоми, які спостерігається при ураженні верхніх дихальних шляхів. А саме – нежить, біль у горлі, а якщо кашель, то поверховий. Нинішній вірус нижні дихальні шляхи, легені не вражає, а якщо це й трапляється, то - рідко. Тобто пневмоній, гострої дихальної недостатності майже не спостерігається, сатурація залишається в межах норми. І це не може не радувати, кажуть лікарі. Серед інших симптомів: висока температура  - 38 градусів і вище перші 3-4 дні, слабкість, головний біль, біль у м’язах. Загалом все дуже схоже на те, що було взимку і на початку весни, коли новий омікрон лише завітав до нас.

Єдиним засобом специфічної профілактики проти коронавірусної хвороби є вакцинація. Лікарі   стверджують,  що не треба очікувати на нові вакцини, щеплення  потрібно робити якнайшвидше, щоб з найменшими втратами пережити й цю хвилю COVID-19.

Якщо людина вчасно звернулася за медичною допомогою, дотримується рекомендацій лікаря то за тиждень - максимум за 10 днів вона одужує. Бажаємо Вам не хворіти та дотримуватись  всіх  протиепідемічних заходів!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь