День пам’яті трагедії Бабиного Яру
Бабин Яр - одне з всесвітньо відомих місць трагедій, які стали символом Голокосту, урочище на північно-західній околиці Києва. За два дні 29 та 30 вересня 1941-го року за офіційними історичними свідченнями там розстріляли майже 34 тисячі євреїв. З інших джерел лише за 5 днів нацисти розстріляли там майже 150 тисяч українських євреїв. Це були не лише жителі Києва, а і біженці з окупованих українських регіонів, що прибули до міста у надії на порятунок.
Масові розстріли у Бабиному Яру та розташованому поруч із ним Сирецькому концтаборі проводилися і пізніше, аж до звільнення Києва від окупації. Цей злочин тривав майже 103 тижні щовівторка і щоп’ятниці, як годинник.
Це найстрашніша трагедія минулого століття, і сьогодні важко осягнути те, що відбувалось у Бабиному Яру та знайти слова щоб висловити всю глибину співчуття та скорботи.
Зараз ми переживаємо нову трагедію – збройний напад російської федерації на Україну.
З 24 лютого до 25 вересня 2022 року Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ ООН) зафіксувало 14844 випадки загибелі або поранення цивільних осіб в Україні: 5996 загиблих і 8848 поранених.
З 5996 загиблих: 2334 чоловіки, 1605 жінок, 157 дівчат і 190 хлопчиків, а також 35 дітей і 1675 дорослих, стать яких ще не вдалось встановити.
Кількість жертв у цій жорстокій та безжальній війні постійно зростає.
Російський солдат з легкістю убиває мирних українців, як це усі побачили у Бучі, Маріуполі і у будь-якій частині України під окупацією. Братські могили — це не нещасні випадки під час війни, це очікувані наслідки фашистської руйнівної війни російської федерації проти України.
Схиляю голову перед тими, хто прийняв мученицьку смерть. Висловлюю співчуття всім, хто постраждав від війни.
Вічна пам’ять загиблим!
Селищний голова Микола ПАРАНЧЕВСЬКИЙ