9 листопада – День української писемності та мови
Щорічно 9 листопада відзначають День української писемності та мови. Це свято встановлено Указом Президента України Леоніда Кучми від 6 листопада 1997 року. Також цього дня вшановують преподобного Нестора Літописця.
Пропонуємо вашій увазі декілька висловів відомих людей про мову та писемність:
«Мова росте елементарно, разом з душею народу»
Іван Франко
«Мова – це не просто спосіб спілкування, а щось більш значуще. Мова – це всі глибинні пласти духовного життя народу, його історична пам’ять, найцінніше надбання віків, мова – це ще й музика, мелодика, барви буття, сучасна художня, інтелектуальна і мислительська діяльність народу»
Олександр Олесь
«Мова – втiлення думки. Що багатша думка, то багатша мова. Любiмо ïï, вивчаймо ïï, розвиваймо ïï! Борiмося за красу мови, за правильнiсть мови, за приступнiсть мови, за багатство мови…»
Максим Рильський
«Щоб любити – треба знати, а щоб проникнути в таку тонку й неосяжну, величну й багатограну річ, як мова, треба її любити»
Василь Сухомлинський
Любити, шанувати і плекати рідну мову – святий обов’язок кожного українця. Мова – це одне з багатьох чудес світу. Вона є тим цінним надбанням нашого буття, тією скарбницею важливих знань, що визначає нашу ментальність. Наша мова втілює в собі український характер, нашу пам’ять, історію та душевну міць, наші звичаї і традиції, розум і багатющий досвід поколінь, ніжну красу і силу людської душі.
У Вільшанській селищній Публічній бібліотеці імені Лідії Горячко до свята оформлено книжкову виставку «Українська мова вчора, сьогодні, завтра в Україні і в світі».