Вільшанська громада

Кіровоградська область, Голованівський район

Як розпізнати переохолодження та обмороження

Дата: 15.12.2022 13:29
Кількість переглядів: 268

Вільшанський відділ Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області  нагадує, що  цієї зими особливо актуальними є питання про те, як розпізнати та як запобігти обмороженню.

     У першу чергу холод впливає на дрібні кровоносні судини кінцівок Вони інстинктивно звужуються для збереження тепла, кров приливає до внутрішніх органів  і завдяки цьому підтримується внутрішня стабільна температура тіла. Тому першими замерзають пальці рук та ніг, а також вуха та ніс- вони найменше захищені.

У Міністерстві охорони здоровʼя наголошують, що є три стадії переохолодження, які відрізняються симптомами та  чотири ступені обмороження. Вони можуть спровокувати серйозні захворювання та травми.

Ознаки  переохолодження  та обмороження

 *Стадія 1: З’являються лихоманка, слабкість, втома й сонливість, розвивається дрібне (холодове) тремтіння м’язів і «гусяча шкіра».  

* 1 ступінь обмороження: відчуття оніміння, поколювання. Уражена шкіра бліда, після зігрівання набрякає і червоніє, набуває багряно-червоного відтінку.

*Стадія 2: Холодове тремтіння досягає максимуму, з’являється поверхневе охолодження, сонливість переходить у розлад свідомості.

*2 ступінь  обмороження: поява пухирців із  прозорим вмістом, Після зігрівання шкіри з’являється інтенсивний свербіж і різкий біль в уражених місцях.

*Стадія 3: Пригнічення холодового тремтіння свідчить про дуже небезпечне охолодження (гіпотермію), яке може призвести до зупинки дихання та серця. Постраждалий може бути непритомним. На цьому етапі вкрай важливо терміново надати допомогу – без неї людина може померти.

*3 ступінь обмороження: змертвіння всіх шарів шкіри. Пухирі наповненні кров’яним вмістом.

*4 ступінь обмороження: некроз шкіри і мʼязів.

Окрім низької температури холодову травму можуть провокувати такі чинники:

  • висока вологість (навіть тривале перебування за температури +5 – +8 °С, але за високої вологості може спричинити в людини холодову травму);
  • вітер (наявність вітру значно збільшує втрату тепла);
  • хронічні захворювання/надмірна втома в людини;
  • вживання алкоголю;
  • належність до певних груп (діти, люди похилого віку особливо чутливі до дії низьких температур через особливості теплообмінних процесів в організмі);
  • носіння тісного незручного взуття, легкого одягу.

Перша  допомога:

1.Знайти тепле приміщення. 2.Зняти холодний, вологий одяг (взуття).                                         3.Викликати швидку допомогу. 4.Накласти на уражені ділянки чисті, сухі марлеві пов’язки, Не бинтуйте туго! 5.Якщо постраждалий при тямі, дайте безалкогольні теплі напої. 6 Накрийте постраждалого покривалом. 7.Виясніть скільки часу людина  була на холоді.  8. Якщо до приїзду медиків  постраждалий знепритомнів і немає ознак життя - розпочніть серцево- легеневу реанімацію.

 

Що не можна робити:

      Не масажуйте й не розтирайте уражені ділянки, не застосовуйте грілки та тощо, щоб зігріти окремі ділянки тіла. Не пошкоджуйте пухирі, які утворились на місці обмороження.

 

 

Якщо ви помітили такі ознаки - негайно зверніться до лікаря, Обмороження може завдати серйозної шкоди організму, а важкі випадки можуть призвести навіть до ампутації.   Бережіть себе!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь