Вільшанська громада

Кіровоградська область, Голованівський район

Ключові сервіси підтримки постраждалих внаслідок війни в одному місці - Платформа допомоги врятованим.

Дата: 10.04.2023 14:33
Кількість переглядів: 177

За ініціативою Офісу Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, сприяння Урядової уповноваженої з питань гендерної політики та підтримки UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні працює перший і єдиний в Україні онлайн-майданчик з повною інформацією про всі основні сервіси допомоги постраждалим під час війни.

На платформі зібрані служби, які надають українцям психологічну, юридичну та соціальну допомогу.

Крім того, на сайті є буклети й інформаційні матеріали, щоб допомогти громадянам розпізнати негативні наслідки насильства і вчасно впоратися з ними.

Також на Платформі є поради психологів Центрів допомоги врятованим, які будуть актуальними для кожного українця в умовах війни, для тих, хто був змушений змінити місце проживання тощо.

Всі ініціативи, розміщені на платформі, покликані забезпечити підтримку українцям у будь-якому куточку країни, а також за її межами.

Усі сервіси є перевіреними, конфіденційними та безоплатними. Водночас представлений на платформі перелік не є вичерпним, тому інші сервіси й організації за бажанням також можуть приєднатися.

Посилання на Платформу допомоги: https://www.help-platform.in.ua/

 

 

Комунікаційна рамка

Назва проєкту

Платформа допомоги врятованим

Місія

Показати, що держава турбується про своїх громадян, особливо тих, хто зазнав будь-якого виду насильства під час війни.

 

Позиція

До початку повномасштабної війни в Україні працювали сервіси, що точково надавали допомогу постраждалим від домашнього та гендерно-зумовленого насильства. З 24 лютого минулого року майже всі ці сервіси та служби переформатували свою роботу на допомогу людям, які постраждали внаслідок війни. Чимало з таких сервісів було створено вже під час повномасштабної війни. Зважаючи, на велику кількість різноманітних служб підтримки українців та українок, важливо було створити єдиний майданчик, де люди зможуть у швидкий, простий спосіб знайти необхідну їм допомогу, буквально в один “клік”.

 

Цілі

  • Об'єднати зусилля держави, громадських та міжнародних організацій у допомозі постраждалим від будь-якого виду насильства під час війни: психологічного, економічного, фізичного, сексуального на першому і єдиному майданчику ключових служб підтримки;
  • Спростити для людей пошук необхідних сервісів фахової підтримки;
  • Знизити ризики звернень громадян до неперевірених та непрофесійних організацій/служб;
  • Підвищити обізнаність населення України щодо зусиль держави у напрямку допомоги громадянам, постраждалим від війни та, відповідно, збільшити довіру до державних ініціатив;
  • Підвищити обізнаність громадян про важливість звернення до перевірених сервісів психологічної, юридичної, соціальної та іншої допомоги. Мотивувати їх звертатися за допомогою, якщо вони її потребують;
  • Популяризувати ключові державні сервіси допомоги, зокрема Центри допомоги врятованим, Урядову гарячу лінію 15-47, Мобільні бригади соціально-психологічної допомоги тощо;
  • Посилити обізнаність працівників різноманітних служб щодо інших ініціатив, які існують для допомоги, зокрема постраждалим від насильства і, відповідно, посилити механізм перенаправлення та надання комплексної допомоги;
  • Налагодити процес комунікації з фахівцями (які ще за якихось обставин не є частиною єдиного механізму реагування на злочини насильства під час війни) для отримання актуальної інформації про найкращі міжнародні практики, протоколи надання допомоги постраждалим в наслідок війни від будь-якого виду насильства.

 

Можливі (додаткові) меседжі до використання у комунікації:

  • Насильство є зброєю, яку російські військові використовують проти України. Це частина їхньої військової стратегії для контролю й залякування цивільного населення.
  • Попри те, що основна частина сексуального насильства вчиняється щодо жінок і дівчат, для злочинців не існує статевих чи вікових обмежень.
  • Станом на кінець листопада  зареєстровано 171 випадок сексуального насильства з боку військових рф. Така незначна кількість свідчить про те, що громадяни не готові повідомляти про пережите, бояться осуду.
  • Наразі важко оцінити істинний масштаб злочині росії в Україні з огляду на триваючі бойові дії, обмежений доступ громадян до різноманітних служб через що постраждалі не бажають/не мають можливості повідомити про злочини.
  •  Досвід інших країн показує, що постраждалі від насильства можуть повідомляти про пережите через багато років.
  • Зважаючи на вразливість постраждалих від будь-якого виду насильства Україна створила єдиний інформаційний майданчик з перевіреними,  безоплатними й конфіденційними службами допомоги громадянам.
  • На Платформі українці/-ки можуть знати найбільш зручний для себе сервіс, зокрема онлайн допомоги.
  • Отримати допомогу можна перебуваючи як на території України (зокрема на тимчасово окупованих територіях за наявності зв'язку - онлайн), так і за кордоном.

 

Додаткова інформація та матеріали про які можете розповідати на ваших майданчиках:

Центри допомоги врятованим, що надають комплексну підтримку громадянам, постраждалим внаслідок війни. Наразі в Україні працює 8 таких Центрів (з них 2 мобільні — у Херсоні та Харкові). Контакти Центрів і додаткові відеоматеріали: https://www.help-platform.in.ua/

Мобільні бригади соціально-психологічної допомоги: https://ukraine.unfpa.org/uk/PSS_mobile_teams

Психотерапевтична онлайн платформа допомоги постраждалим від насильства, зокрема сексуального: https://rozirvykolo.org/mental-support/

Безоплатна правова допомога у регіонах: https://legalaid.gov.ua/tsentry/

Документування злочинів насильства, скоєних російською армією в Україні: Офіс Генпрокурора - https://warcrimes.gov.ua/


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь