На розширеній нараді у селищного голови обговорювали новий етап медреформи
19 квітня у залі засідань селищної ради відбулася розширена нарада селищного голови з працівниками медичних закладів нашої громади, у якій взяли участь і працівники селищної ради.
Присутні обговорили нові вимоги до закладів охорони здоров`я, які викладені в постанові Кабінету Міністрів України від 28.02.2023 року № 174 «Деякі питання організації спроможної мережі закладів охорони здоров’я».
За словами директора КНП «Вільшанська лікарня» Валерія Нездвецького, наразі ведеться активна робота з налагодження концепції функціонування мережі закладів охорони здоров’я у області відповідно до зазначеної постанови. За дорученням Міністра охорони здоров’я, до 1 травня обласні військові адміністрації мають визначити перелік медичних закладів, які увійдуть до спроможної мережі.
Один з етапів медичної реформи передбачає затвердження порядку функціонування госпітальних округів і госпітальних кластерів, встановлення їх меж та механізм визначення надкластерних, кластерних, загальних й інших видів закладів охорони здоров’я, що входять до спроможної мережі закладів охорони здоров’я.
Наразі завдання максимум для керівників медичних закладів селищної ради та Вільшанської селищної ради зберегти на території громади загальний заклад охорони здоров`я, який надаватиме медичну допомогу населенню територіальної громади або декільком громадам у госпітальному кластері та буде відповідати критеріям відповідно до постанови.
У ході наради Валерій Нездвецький довів до відома присутніх інформацію про спроможність наших медичних закладів із охопленням кількості населення, враховуючи територіальну доступність, шляхи розвитку кадрової спроможності, можливості надання якісних медичних послуг у громадах. Зосередив увагу на належному забезпеченні медичним обладнанням наших закладів охорони здоров`я.
Селищний голова Микола Паранчевський зазначив, що селищна рада завжди підтримувала і готова надалі підтримувати фінансово медичні заклади громади, проте головним джерелом фінансування закладів охорони здоров`я, які перебувають у власності громади, повинні залишатися кошти Національної служби здоров`я України, оскільки на повне утримання коштів у бюджеті селищної ради не вистачить.
За підсумками наради, селищний голова Микола Павлович доручив під персональну відповідальність керівникам обох медичних закладів громади підготувати та запропонувати поетапні плани щодо можливої реорганізації чи перепрофілювання комунальних закладів охорони здоров’я; провести оцінку наявних кадрових ресурсів і потребу в медичних працівниках; контролювати внесення даних до електронної системи щодо пролікованих випадків, оскільки чим більше заробляє лікар, тим більше коштів отримує медичний заклад.