Вільшанська громада

Кіровоградська область, Голованівський район

Управління соціального захисту населення Голованівської районної військової адміністрації щодо реабілітації дітей з інвалідністю в Україні інформує.

Дата: 01.05.2024 10:59
Кількість переглядів: 45

     Діти з інвалідністю потребують здійснення реабілітаційних заходів для всебічного розвитку, засвоєння ними знань, умінь, навичок, досягнення і збереження їхньої максимальної незалежності, формування та розвитку фізичних, розумових, соціальних, професійних та інших здібностей з метою максимальної реалізації особистого потенціалу.

           

      Постановою Кабінету Міністрів України від 27.03.2019 року №309 затверджений Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю.

Умови та надання реабілітаційних послуг

      Для забезпечення дитини реабілітаційними послугами один з її батьків чи її законний представник обирає реабілітаційний заклад із Переліку реабілітаційних  установ та подає до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення, до уповноважених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади та адміністраторів центру надання адміністративних послуг за місцем реєстрації або фактичним місцем проживання дитини заяву про направлення її до реабілітаційної установи за формою, затвердженою Міністерства соціальної політики. 

      Гранична вартість реабілітаційних заходів не перевищує для однієї дитини, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження I та II ступеня – 16 тис. гривень, III ступеня – 25 тис. гривень.

Документи, які необхідно подати для отримання реабілітаційних послуг

     Для безоплатного забезпечення дитини реабілітаційними послугами один із батьків дитини чи її законний представник повинен подати:

  • заяву про направлення дитини з інвалідністю до реабілітаційної установи для отримання реабілітаційних послуг;
  • копію паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу одного з батьків дитини, супроводжуючої особи або її законного представника;
  • копію свідоцтва про народження дитини або паспорта громадянина України, що посвідчує особу дитини;
  • копію індивідуальної програми реабілітації, що видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу;
  • виписку з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого за формою № 027/о;
  • медичний висновок про встановлення інвалідності за формою №080/о,
  • копію документа, який підтверджує статус дитини-сироти/дитини, позбавленої батьківського піклування (для дитини-сироти/дитини, позбавленої батьківського піклування);
  • один з передбачених Податковим кодексом України документів з даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків дитини, одного з її батьків (законного представника), супроводжуючої особи (не подається фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають про це відмітку в паспорті громадянина України)

 

        Управління соціального захисту населення до 15 числа оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті інформацію про кількість зареєстрованих заяв і черговість надання реабілітаційних послуг без зазначення персональних даних.

       Послуга надається протягом бюджетного року в порядку черговості.

        Першочергово реабілітаційними послугами забезпечуються відповідно до поданих заяв діти, які не були забезпечені ними в попередньому бюджетному році внаслідок відсутності бюджетних коштів або у зв’язку з довготривалою хворобою дитини.

        Реабілітаційні заходи можуть надаватися як у стаціонарі, так і амбулаторно, а також в межах їх граничної вартості можуть бути надані одній дитині декілька разів протягом бюджетного року.

        Під час здійснення реабілітаційних заходів у стаціонарі їх гранична вартість може включати вартість проживання та харчування дитини, одного з батьків дитини чи її законного представника.

        Станом на 01.05.2024 для отримання реабілітаційних заходів дітьми з інвалідністю Голованівського району зареєстровано 23 заяви. Із них 7 дітей отримали всі необхідні реабілітаційні послуги відповідно до  медичних показань на загальну суму 164865 грн.

       Такі послуги по реабілітації надали дітям  реабілітаційні  центри країни:

КНП «Центр медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям «Діва Марія» Закарпатської  обласної ради м.Свалява;

Одеський обласний благодійний фонд реабілітації дітей-інвалідів «Майбутнє»;

Державна реабілітаційна установа «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Промінь» м.Вінниця;

ТОВ «Міжнародна реабілітаційна клініка Козявкіна» м.Трускавець;

ТОВ «Центр відновлення фізичних функцій дитини Тетяни Івчатової «Самотужка Плюс» м.Київ.

 

        Шановні батьки! Підтримайте своїх дітей та відвідайте реабілітаційні установи в поточному році. Довідки за телефоном  0(5252) 3-01-12.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь