День вишиванки — подія, яка покликана зберегти українські традиції, передати їх наступному поколінню
Цього року День вишиванки випав на 16 травня. Святкувати його почали не так давно, але ця традиція вже встигла міцно закріпитися у свідомості багатьох людей. Свято відзначається щороку у третій четвер травня, а головне, що треба зробити цього дня – вдягти вишиванку на роботу, навчання чи просто на прогулянку. І особливо важливо це зробити зараз.
День вишиванки цікавий тим, що не прив`язаний до жодного державного чи релігійного свята, він цілком самодостатній та цікавий без зайвих нюансів.
Ідею проведення акції «Всесвітній день вишиванки» запропонувала Леся Воронюк, на той час студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Однокурсники дівчини часто приходили на пари в гарних вишитих сорочках, тож вона і запропонувала вибрати один день та вбратися в національний одяг разом.
Спочатку ідею підтримала лише частина студентів, але вже 2008 – 2009 року вона набула поширення не лише у Чернівцях, а й в інших містах. А вже 2010 року до свята долучилися і держслужбовці.
Особливе значення День вишиванки має у 2024 році – тоді, коли Росія продовжує повномасштабну війну проти України. Тож нехай одягнена вишиванка 16 травня стане символом незламності українського духу, заявою на весь світ про те, що українці – вільний народ з власною культурою та традиціями.