Вільшанська громада

Кіровоградська область, Голованівський район

27 жовтня – День української писемності та мови

Дата: 25.10.2024 19:58
Кількість переглядів: 70

День української писемності та мови – це свято української мови, яке щороку відзначається в Україні. Свято започаткували 6 листопада 1997 року. Тодішній Президент України Леонід Кучма підтримав ініціативу громадських організацій та видав указ № 1241/97 «Про День української писемності та мови». До 2023 року його відзначали 9 листопада — у день вшанування пам'яті преподобного Нестора Літописця — за юліанським календарем, за яким церква жила донедавна. Зараз відзначають 27 жовтня. Саме з Нестором Літописцем та його твором «Повістю минулих літ» пов`язують початок історії української літератури та писемності.

День української писемності та мови – це день, коли ми вшановуємо пам'ять про наших предків, які створили і розвивали нашу мову. Українська мова – це наша національна гордість. Це рідна мова нашого народу, його душі, історії. Це мова наших предків та батьків, мова літератури, науки та мистецтва.

У цей день я вітаю всіх українців з Днем української писемності та мови! Бажаю вам шанувати і любити нашу мову, вживати її в повсякденному житті, розвивати та популяризувати її. Нехай українська мова завжди буде живою, вільною та квітучою!

З Днем української писемності та мови!

 

 

Секретар селищної ради                                                 Сергій ПИРОЖЕНКО


Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь