У Вільшанській ДПІ відбувся «круглий стіл» щодо переваг Території високого рівня податкової довіри, Національної стратегії доходів і експериментального проєкту комплаєнсу податкових ризиків
У Вільшанській ДПІ ГУ ДПС у Кіровоградській області відбувся «круглий стіл» за участі представників бізнес-спільноти.
В ході зустрічі йшлося про переваги, які отримують учасники проєкту ДПС «Територія високого рівня податкової довіри», а також акцентовано
увагу присутніх, на те що в грудні 2023 року Уряд затвердив Національну стратегію доходів до 2030 року для реформування податкової політики, пріоритетні заходи якої спрямовані на модернізацію податкового адміністрування та створення умов для прозорої податкової політики, що сприятиме підвищенню ефективності управління державними доходами та добровільної сплати податків і зборів.
Валентина Сокол поінформувала присутніх про критерії, яким мають відповідати субʼєкти господарювання для включення їх до Переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства, порядок розрахунку зазначених критеріїв.
На субсайті Державної податкової служби України «Територія високого рівня податкової довіри» розміщено всю інформацію про запроваджені новації. Платники податків можуть дізнатися як стати учасником проєкту, яким вимогам треба відповідати, які переваги можна отримати, перевірити власні показники, проаналізувати свою галузь тощо.
Також посадовиця розповіла, що в умовах реформи податкової служби з пріоритетами, підходами та змінами відповідно до потреб платників податків, ДПС впроваджує систему податкового комплаєнсу. Система сприятиме покращенню податкової дисципліни платників податків, а також мінімізації ненадходжень до державного бюджету.
Податковий комплаєнс - комплекс мотивів та стимулів платників податків, які спонукають їх дотримуватись вимог податкового законодавства, законодавства із сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та сплачувати податки, збори, платежі.
Стимулювання добровільної сплати податків неможливо без надання якісних послуг, зручного процесу звітування та ефективного адміністрування. Аналітична робота податківців орієнтована на ризикових платників, що дозволяє забезпечувати належний процес реагування на правопорушення податкового законодавства. Одним із основних елементів системи податкового комплаєнса є ідентифікація та оцінка податкових ризиків.
Також обговорили ключові аспекти реалізації експериментального проєкту щодо функціонування системи управління податковими ризиками (комплаєнс-ризиками) в Державній податковій службі України, та як мета податкового комплаєнсу - передбачити й запобігти проблемам під час податкових перевірок, знайти можливість значно знизити податкові ризики, допомогти платникам уникнути найпоширеніших помилок податкового законодавства у майбутньому та стимулювати бізнес до добровільної сплати податків. Це шлях до якісних змін у підходах до податкового адміністрування та сприйняття податкових органів платниками, що дозволить вивести відносини з платниками на новий рівень, який ґрунтується на довірі і партнерстві.
Вільшанська ДПІ ГУ ДПС у Кіровоградській області