Вільшанська громада

Кіровоградська область, Голованівський район

Держпродспоживслужба

13 Листопада, 2024 р., 09:37
Африканська чума свиней (далі-АЧС) – це вірусна інфекція, що вражає як свійських свиней, так і диких кабанів, спричиняючи високий рівень смертності  серед тварин. Епізоотична ситуація щодо африканської чуми свиней  в Україні, в тому числі в Кіровоградській області,  є надзвичайно складною. Це  інфекційна  невиліковна хвороба, яка за дуже короткий термін знищує все поголів’я у  господарстві. Інкубаційний період африканської чуми  триває від 3 до 12 діб. При виникненні захворювання, в населеному пункті забороняється проводити забій та  утримання свиней впродовж 6 місяців.  Вірус хвороби може зберігатися  в м’ясі інфікованих свиней до півроку,  в охолоджених тушах (4 °C) — півроку, у замороженному м’ясі (—20 °C) — безкінечно,  в копченій ковбасі впродовж 5 місяців і більше,   при 50 °С вірус гине впродовж години. Хоча вірус АЧС не становить загрозу для людей, його вплив на сектор  свинарства, економіку країни є значним, а потенційні наслідки для продовольчої безпеки – катастрофічні.
08 Жовтня, 2024 р., 10:22
Осінь –  самий сприятливий час для збору врожаю чудового дару даного нам природою – грибів. Вирушаючи в ліс за грибами, необхідно хоча б приблизно знати і дотримуватися деяких правил їх збору, а також дотримуватися елементарної культури поведінки в лісі і спілкування з природою. Це потрібно як для збереження грибних запасів, так і для заощадження лісу – одного з найважливіших джерел підтримки життя на Землі.
18 Вересня, 2024 р., 14:35
Люди, які вживають кальян  протягом  півгодини, отримують велику дозу чадного газу, який спричиняє нестачу кисню в організмі- гіпоксію. Окрім  цього, Всесвітня організація охорони здоров’я  попереджає , що дим кальянів містить токсичні речовини, які зумовлюють розвиток онкологічних, серцево- судинних, респіраторних та інших захворювань.
19 Серпня, 2024 р., 16:06
Вода- найпоширеніша речовина в біосфері, яка займає виключно важливе значення в природі. Зазвичай, коли ми п’ємо воду, то не думаємо про її хімічний склад, про те, як вода впливає на наше з вами здоров’я.
05 Серпня, 2024 р., 11:12
В умовах воєнного стану питання безпеки харчових продуктів вкрай актуальне.                                                    Безпека харчових продуктів – це поняття, що включає в себе обробку, підготовку та зберігання харчових продуктів таким чином, щоб запобігти хворобам харчового походження. Мається на увазі, що виробники та реалізатори продуктів харчування повинні дотримуватися низки процедур, щоб уникнути потенційно серйозних небезпек для здоров’я. Тобто здійснювати виробництво та реалізацію безпечного харчового продукту.
19 Липня, 2024 р., 10:09
Українці щодня успішно долають виклики, що принесла в наше життя збройна агресія рф. Один з них – періодична відсутність електроенергії протягом певного часу. Кожна родина вже має певний набір інструментів, що дозволяє пережити ці «незручні» години - повербанки, ліхтарі, лампи на акумуляторах, похідні туристичні плитки, навіть генератори і зарядні станції.
10 Липня, 2024 р., 15:39
Поточний та наступний тижні за попередженням синоптиків будуть аномально  спекотними, тому потрібно  подбати про охолодження організму в поточних умовах та за відсутності електроживлення  кондиціонерів.                                                                                            
11 Червня, 2024 р., 14:56
Усі ми хочемо отримувати і споживати якісні та безпечні харчові продукти, для цього необхідно забезпечити їх належну простежуваність по принципу «Від лану до столу». Тому, шановні власники тварин, відповідно до вимог Закону України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин», «Порядку ідентифікації та реєстрації великої рогатої худоби та Порядку оформлення і видачі паспорта великої рогатої худоби» ідентифікації та реєстрації підлягають усі тварини, які перебувають, розводяться або утримуються на території України.
11 Червня, 2024 р., 14:52
Останнім часом наша країна вимушена стикатися з небезпеками, які раніше були для нас забутими. Активні воєнні дії, зруйнована інфраструктура у поєднанні з сезонним підвищенням температури повітря, погіршення якості питної води або її відсутність на частині територій, неможливість дотримання елементарних санітарних норм та правил особистої гігієни в деяких регіонах країни значно підвищує ризики виникнення та розповсюдження інфекційних хвороб, зокрема холери.
27 Травня, 2024 р., 09:49
У разі ведення бойових дій, поширення збудників може статися внаслідок використання противником біологічної зброї, а також здійснення біотерористичних актів. При надзвичайних ситуаціях може зростати захворюваність населення на інфекційні хвороби.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь