Держпродспоживслужба
26 Квітня, 2023 р., 08:47
Останні декілька років вейпи та електронні сигарети стають все більш популярними серед підлітків. Багато людей вважають, що вони є безпечнішою альтернативою звичайним цигаркам.
20 Квітня, 2023 р., 13:39
Період вегетації грибів ще не розпочався, та різноманітні грибні страви (мариновані, засолені, сушені) популярні серед громадян круглий рік. Однак необхідно враховувати той факт, що жоден з методів обробки грибів, в тому числі й теплова кулінарна обробка, не руйнують їхніх отрут. Тому питання профілактики грибних отруєнь залишається актуальним постійно.
05 Квітня, 2023 р., 14:16
Як відбувається напад кліща? Кліщі присмоктуються до людей не лише під час перебування на природі, але й через деякий час після відвідування зеленої зони, залишаючись на одязі, речах. Крім того, кліща можна занести до помешкання з букетами квітів, собаками, іншими тваринами. Живляться кліщі кров’ю людей та тварин, занурившись хоботком глибоко в шкіру. Кровосмоктання кліща може тривати до 12 діб. Напившись крові людини або тварини, кліщ відпадає для відкладання яєць в грунт.
Куди найчастіше присмоктується кліщ? Причепившись до одягу людини, кліщі переповзають на тіло і присмоктуються до місць з найбільш тонкою шкірою: за вухами, на шиї, під пахвами, в паховій області. Тому, повернувшись додому, обов’язково огляньте себе на наявність кліщів.
29 Березня, 2023 р., 14:56
На полицях магазинів та на ринках з’являється все більше апетитних ранніх овочів. Ми вже скучили за цими свіжими продуктами, плюс вітаміни, яких дуже бракує нашому організму. І все було б добре, якби не одне але – нітрати, які є майже у всіх овочах. До того ж, ранні овочі, особливо тепличні, містять набагато більше цих речовин, ніж пізні. Тому потрібно бути обережними, щоб не перестаратися з дозою.
16 Березня, 2023 р., 17:03
Після тривалої перерви в Україні зареєстровано 2 нові випадки кору. Обидві дитини з однієї родини, одна з них раніше отримала першу дозу щеплення проти кору, друга була невакцинована. За даними МОЗ України протягом 2022 року було зареєстровано 11 випадків кору. Тож питання готовності та реагування на спалах кору в разі його виникнення було розглянуто під час засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
15 Березня, 2023 р., 09:57
В Україні сьогодні гостро стоїть проблема безконтрольного застосування пестицидів та агрохімікатів, що призводить до пагубних наслідків для навколишнього середовища та завдає непоправної шкоди здоров’ю людей. Застосування пестицидів для захисту рослин від шкідливих організмів є невід’ємною складовою сучасних технологій вирощування сільськогосподарських культур. Водночас пестициди негативно впливають на довкілля, призводячи до скорочення біорізноманіття. Крім того, пестициди справляють негативний вплив на здоров’я людини, як у результаті прямої дії, так і опосередковано – внаслідок накопичення залишкових кількостей у сільськогосподарських продуктах і питній воді. Забезпечити правильність використання пестицидів – справа не тільки важлива, а й украй складна, адже асортимент препаратів надзвичайно великий і характеризується значним різноманіттям властивостей, призначень, особливостей дії, впливу на людину, теплокровних тварин і корисні організми.
03 Березня, 2023 р., 15:27
Українська природа є ще однією жертвою російської агресії. Війна вплинула на кожний компонент довкілля – тваринний і рослинний світ, воду, повітря, ґрунт. Наслідки цього негативного впливу будуть довгостроковими та матимуть не лише локальний, а й глобальний характер.
27 Лютого, 2023 р., 09:23
Впродовж останніх років зростає нітратне забруднення ґрунтових вод, які широко використовуються у сільській місцевості для децентралізованого водопостачання, внаслідок ненормованого використання в колективних господарствах та у приватному секторі мінеральних і особливо органічних добрив. Вода, забруднена нітратами, надзвичайно небезпечна для людського організму, а особливо для дітей у перші місяці життя. Самі нітрати малотоксичні, але в організмі під впливом кишкової мікрофлори вони відновлюються у нітрити, які є більш токсичними. Одним з основних механізмів їхньої токсичної дії є перетворення гемоглобіну в метгемоглобін.
07 Лютого, 2023 р., 12:21
07 Лютого, 2023 р., 12:21
Голованівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області звертає увагу жителів Вільшанської селищної ради на інфекційне захворювання - сказ, та акцентує увагу на те, що на даний час по області є випадки захворювання на сказ серед домашніх тварин, які підтверджено лабораторно.